Studiomuzun adı neden JADE?

//Studiomuzun adı neden JADE?

Jade (yeşim taşı), binlerce yıldır eski kültürlerin bir parçası olmuştur. Medeniyetler tarihinde, iyiliğin ve güzelliğin devamının tanrısal ifadesidir. Türk kültüründe önemli bir yeri olan yeşim taşı destanlarımızda dahi yer almıştır.

Çinlilere göre “altın değerlidir fakat yeşime paha biçilemez!”

“Yaşam” anlamına gelen yeşim taşı, kişinin gerçek hedeflerine ve mutluluğa ulaşmasına yardımcı olur. Yaşamak, değişebilmektir.

Yeşim taşı; kişinin kendini, bedenini ve benliğini tanıyarak, farkındalığını geliştirmesini sağlar. Bilincinde, bedeninde, kalbinde ve bakış açısında köklü değişimler yapmanın gerekliliğine inanan bir kişi yanında mutlaka yeşim taşı bulundurmalıdır. Yeşim, hayatında değişiklikler yapmak isteyen kişiye, ihtiyacı olan isteği ve cesareti, yani fazladan yaşam enerjisini iletir.

Doğu öğretilerinde yeşimin bilgeliği simgelediğine ve koruyucu gücü olduğuna inanılır. Yeşim taşının güçlü ve yumuşak yayılan bir enerjisi vardır. Gökten gelen kozmik yaşam enerjisini ustalıkla toprağa iletir.

Yeşim taşı, iyileşmenin ve dengenin özel taşı olarak da bilinir. Negatif enerjilerin kişiye veya mekana geçmesine izin vermez, sürekli rahatlatıcı bir ortam yaratır.

Yeşim taşının titreşimlerini hissedersiniz. İç huzuru ve mutluluk yayar. Bu titreşimler kişiliğinizin güzel yanlarını fark edip, açığa çıkarmanız için çalışır. Yaşam enerjisi ile dolarsınız ve etrafınıza da sizden yaşam enerjisi akmaya başlar. Sırf bunu deneyimlemek bile kendinizi çok iyi hissetmeniz için yeterlidir.

Yeşim, öncelikle yaşamınıza en çok ihtiyacınız olan ve günümüz yaşam şartlarında sürekli adı sayıklanan huzur enerjisini çeker. Kaos ve karmaşa, yaşamınızda çözülmeye başlar. Ruhunuz gün geçtikçe dinginliğine kavuşur.

Yeşim taşı, sevgi içerikli problemlerinizin çözülmesinde de çok etkilidir. Kendini sevdirme telaşından ya da zoraki sevmelerin acısından kişiyi kurtarır. Kişileri ve olayları olduğu gibi kabul etmenizi sağlar ve karşılık beklememe algınızı besler.

Her şeyden önemlisi kendinizi olduğunuz gibi kabul etmeye ve daha çok sevmeye başlarsınız. Eksik veya hatalı bulduğunuz yanlarınızı fark ederek kendinizi iyileştirme isteğiyle dolarsınız. Bu istekler de yeşimin enerjisiyle beraber sizi eyleme geçirir.

Yeşimin rehberliğinde iyileşen ve kendi mükemmel yanlarını keşfetmeye devam eden kişi, giderek alçakgönüllü, şefkatli, hoşgörülü bir bilgeliğe kavuşur. Kendinizi, yaşamınızda size sıkıntı veren olayları ve kişileri kolayca affetmenizi teşvik eder. Yeşim taşı, kalbinize merhamet ve hoşgörü bilincini taşıyacaktır.

Kalbiniz yorulduğunda, kendinizi yalnız veya yaşamaktan yorgun hissettiğinizde yeşim taşınızı sol avucunuza alıp kalp hizanızda tutarak nefes çalışması yapabilirsiniz. Avucunuzdaki yeşimden yayılan sıcaklık kalbinizi sarar ve teselli verir. Yaşam enerjisini direkt kalbinize aktarır. Kalbinizin hafiflediğini ve daha rahat nefes aldığınızı hissedersiniz.

Yeşim aynı zamanda ruhunuza da tazelik verir. Yaşamın her anını, yeni keşiflerle doldurmaya başlarsınız. Sabah yüzünüze düşen güneş ışığına tebessümle karşılık verirsiniz! Ve aceleniz olsa bile yolda yürürken tam önünüze düşen yaprağı fark edersiniz ve üşenmeyerek eğilip alırsınız…

Renkleri görmeye, güzel kokuları takip etmeye başlarsınız. Yani yaşamla dolarsınız. Kalbiniz sevinçle atmaya devam eder. Evrenin nasıl göründüğü ise sizin tam da nasıl olduğunuzla, nasıl hissettiğinizle alakalıdır. Taze bir ruhun zarafeti ve güzelliği tüm bedeninize yansır.

Ruhunuz değişirken fiziksel gelişmeler de yaşarsınız. Zihini ve bedeni entegre eden yeşim enerji dolmanızı sağlar. Toksinlerden arınırsınız ve hücrelerinizin yaşlanması yavaşlar. Beden ölçüleriniz ve duruşunuz da geliştirdiğiniz yeni bilinciniz ile değişecektir. Omurganız dikleşir, kendinden emin ve rahat duran omuzlara kavuşursunuz.

Dik duruşunuz aslında hayata karşı cesaretle duruşunuz ve artık kendinizi saklamayışınızdır.

Yeşim taşı ile sık sık meditasyon yaparsanız duygusal ve zihinsel bilinciniz olumlu yönde etkilenir ve yeni gelişmeleri deneyimlemeye başlarsınız. Kendinizi sevgi ile dopdolu ve özgür hissedersiniz.

Ruhu besleyerek ve iyileştirerek yaşamak esas olmalıdır. Yeşim taşı; en değerli mücevheriniz olan kalbinize dokunur. Tüm varlığınızı saran enerjisi ise Çinlilerin dediği gibi paha biçilmezdir.

Bu değerli, kadim taşın enerjisiyle tanışmanızı ve evrenin tüm güzelliklerini keşfetmenizi diliyorum.

Yeşim Mungan

By |2015-10-02T14:30:26+00:00Eylül 22nd, 2015|Genel|0 Comments

Studio Jade

Metropol İstanbul Atatürk Mahallesi Ertuğrul Gazi sokak C Blok Kat 2 Daire : 65 Ataşehir - İstanbul

Phone: 0216 688 80 30

Mobile: 0546 688 80 30

Web: www.yesimmungan.com