Yoga & Yoga Terapi

/Yoga & Yoga Terapi
Yoga & Yoga Terapi2017-09-13T16:41:06+00:00

Yoga & Yoga Terapi

Yoga Terapi fiziksel ve ruhsal açıdan yaşam kalitemizi olumsuz etkileyen bir çok durum için tedaviyi destekleyici ve iyileştiricidir. Sırt ağrıları, eklem rahatsızlıkları, kemik erimesi, skolyoz, kifoz, lordoz, bel ve boyun fıtığı, kireçlenme, siyatik, duruş bozuklukları, ortopedik operasyonlar ve fizik tedavi sonrası, tansiyon rahatsızlıkları, astım, kalp rahatsızlıkları, kronik ağrı sendromu, yorgunluk sendromu, migren, uyku problemleri, anksiete, yeme bozuklukları, depresyon, stres kontrolü bu durumlardan bazılarıdır.

Hamile Pilates & Yoga

Hamilelik sürecinde bebeğin büyümesine bağlı olarak anne adayının vücut denge merkezi nde değişim gözlenir . Anne adayının sürekli değişim halinde olan vücudunda  gözle görülür duruş değişiklikleri meydana gelir. Bu durum anne adayında; vücutta yanlış yüklenmelere, enerji seviyesinde düşmeye, kramplara, solunum güçlüğüne ve ağrılara neden olur. Hamile Pilates & Yogası bu durumların önüne geçer. Rahat bir hamilelik geçirmenizi sağlar ve pelvic taban kaslarını güçlendirirken  anne adayını en sağlıklı şekilde doğuma hazırlar

Çocuk Yogası & Hareket Terapisi

Çocuk yogası ve hareket terapisi, çocuklara doğru nefes almayı, hayal güçlerini kullanarak hem yoga duruşlarını uygulamayı hem de var olan beden esnekliklerini korumayı öğretmeyi amaçlar. Çocuk hareket terapi ve yogasının, fiziksel olduğu kadar psikolojik olarak da çok faydası vardır. Özellikle, yaşları küçük olan çocuklar, enerji dolu ve daha esnek oldukları gibi hayal gücü bakımından da çok açıktırlar.

Çocuk hareket terapi ve yogasının da burada onları desteklediği alan ise, yaşamları boyunca bu özellikleri korumalarını ve geliştirmelerini sağlamak, hayal güçlerini kullanırken onları pozlarla ve asanalarla doğru bir şekilde yönlendirmek, kendilerine olan güvenlerini pekiştirmek, bedenlerini kullanarak nasıl rahatlayabileceklerini öğretmektir.

Studio Jade

Metropol İstanbul Atatürk Mahallesi Ertuğrul Gazi sokak C Blok Kat 2 Daire : 65 Ataşehir - İstanbul

Phone: 0216 688 80 30

Mobile: 0546 688 80 30

Web: www.yesimmungan.com